Thursday, September 26, 2013

Ankara Okur Girişimi

Merhabalar,
En son Stockholm fotoğraflarımla sizi baş başa bırakıp yıllık iznim için tatile gitmiştim. Tatili bu sene Antalya' da geçirdim. Onun fotoları da en kısa zamanda burada yer alacak :) Bu sene tatil performansım iyi oldu: Stockholm+Antalya. Darısı diğer senelere...


Önceki postlarımda Ankara Okur Girişimi adlı kitap kulübümüzden bahsetmiştim. Her hafta salı günleri toplanıp okuduğumuz bir kitabı tartışıyoruz veya belirlediğimiz bir yazarın denemelerini, hikayelerini, hayat hikayesi, onunla ilgili anı, makale vb şeyleri okuyoruz. Oldukça kültürel, eğlenceli bir yolculuk bu benim için. Geçen sene Bilge Karasu'yu okuduk. Ayrıca aylık kitap okumalarımız oldu. Yeni yazarlar keşfettim bu süreçte (Boris Vian-Günlerin Köpüğü, Burhan Sönmez-Masumlar). Yeni kitaplara daldım (Ahmet Ümit-Bir Ses Böler Geceyi, Gabriel Garcia Marquez-Kolera Günlerinde Aşk). Bu anlamda benim için verimli bir yıl oldu. Bu sene ise Leyla Erbil' i konuşup tartışacağız ve kitaplarını okuyacağız. Aylık okumalarımızda ise bu senenin ilk kitabı Dostoyevski-Cinler (Ecinniler).
Siz de bu tip bir etkinliğe katılmak isterseniz kulübümüze bekliyoruz. Hem kitap okumamak için yarattığınız bahaneniz kalmamış olur ;)


4 comments:

 1. Yeni kitaplar okumak için daha iyi bir yöntem olamaz :)

  http://rebeltakipte.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Evet. Ayrıca rahatlatıcı bir etkisi de var ;)

   Delete
 2. I like to read a good book! : ) NIce post!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thanks for your comment. We can read and discuss good book at our book club:)

   Delete