Tuesday, December 31, 2013

Güle Güle 2013, Hoşgeldin 2014

Yeni yıl ha geldi gelecek derken... Bi bakmışım gelmiş ;) Yeni yıl gelirken ne yapılır peki? Geçen yılın muhasebesi ve yeni yıl için güzel güzel dilekler. Bu sene benim için biraz durağandı başlarda. Sonuna doğru oldukça güzel şeyler oldu. Sanırım kendi dünyama çekilip dinlendiğim bir dönemden sonra, dünyanın güzel nimetlerine dinlenmiş ve arınmış olarak başladım. Bu arınmış halimi ben çok sevdim. Umarım bundan sonraki senelerde de böyle devam eder. Bu seneki mottom "Su akar yolunu bulur" idi. Hayatta hiçbir şeyi zorlamaya gerek yok. Nedenler, niçinler, nasıllar kafamdan yavaş yavaş uçuyor. Her zaman böyle olsun nolur evren, bak sana mesaj gönderiyorum beni dinle ve unutma olur mu?
Bu sene bol gezmeli bir yıldı benim için. İstanbul, Amasra, Antalya ve İsveç tatilleri muhteşemdi.

Geçmiş yıllara göre daha fazla kitap okudum. Sanırım okumaktan soğumuştum. Neyseki kurtuldum bu durumdan. En sevdiğim kitap ise Sabahattin Ali-Kürk Mantolu Madonna oldu aralarında. Şimdi Leyla Erbil külliyatına devam. 


Kitap kulübünün yanında halk oyunları kursuna başladım. Söylemişmiydim :) Hem spor hem eğlence... İkisi bir arada daha ne isterim. Bol yemeli bir yıl oldu her zamanki gibi...Bu pek değişmeyecek gibi :))) Dostlarla yenenleri ayrı bir güzeldi...Nefretlerim, kırgınlıklarım, üzüntülerim... Bunları hayatımdan atmak için çabaladığım ve bunun için büyük adımlar attığım bir yol oldu 2013 benim için. Kimsenin beni sevmesi için çabalamayacağım. Kendimi sevmem yeterli. Gelen gelir yanımda. Kalan sağlar da kendi başlarının çaresine baksın. Koşamam artık kimse için. Enerjim bana bile zor yetiyor. Kendim ve ailem için harcayacağım artık bu enerjimi :) Yazması kolay ama bunu öğrenmem birkaç senemi aldı malesef :( Ne acı değil mi? Bunu öğrenmek için bu kadar süre geçmesi. Hep geçen yıldan bahsettim. Ya önümdeki sene için dileklerim olamaz mı :))))  Herşeyden önce tezimi bu sene içinde bitirmek istiyorum :) Sonra tatlı mı tatlı bir bebişim olsun :) Bir de sadece huzur. Mutluluk, sağlık hepsi onunla var oluyor zaten :) Hayatımda pozitif olana odaklanmaya çalışacağım. Mottomu bu sene bol bol tekrarlayacağım.
"Su akar, yolunu bulur"

Umarım her sene bir önceki seneden daha daha daha güzel geçer. Nice mutlu, sağlıklı, huzurlu yıllara...

4 comments:

 1. 'Su akar yolunu bulur' Ne güzel sözdür
  Postun karnımı acıktırdı çok fena :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Çok teşekkürler yorum için. Ataların lafına kulak vermekte fayda var ;)

   Delete
 2. 2014 geldi postlar kesildi ama :(

  ReplyDelete