Tuesday, April 8, 2014

Nerelerdeyim :) Berlin gezi notları-1


Fotoğrafları önceden yerleştirip yazımı sonradan yazayım dersem, böyle olur işte. Fotolar yayınlanır ve yazı hala ortada yok :))) Uzunca bir süre yazamasam da blogları takip ettim. İçimden yazmak da gelmedi nedense. Berlin gezisini fırsat bilip suskunluğumu bozayım dedim. Çok olaylı bir gezi başlangıcı olsa da, geziye ucundan kıyısından yetiştim ;) Benden kaçış yok. Ha bu arada siz siz olun, Alman büyükelçiliğine en az bir ay önce başvurun! 10 gün yetmiyormuş başvuru süresi için. Test edip onayladım :( Geziye bu nedenle rötarlı başladım. Ama sakinliğimi koruduğum için hayata küsüp!, gezimi ertelemedim ve inadına gittim. Gezim de güzel geçti ;) 
Berlin' de gezilecek çok güzel yerler var. Gezi yerleri için önceden netten baktığım sitelerden bir plan yapıp elimden geldiğince o noktalara gitmeye çalıştım. Öncelikle Spree nehri boyunca bir geziyi mutlaka tavsiye ederim. Sanırım gezimizin en güzel ve romantik kısmı buydu. Reichstag-Bundestag binası, Brandenburg Kapısı, Zafer Anıtı, Tiergarten da gidilmesi görülmesi gereken yerler bence. Müze olarak ise Pergamon Müzesi' ne kesinlikle gitmelisiniz. Bundan sonraki postlarımda hoşuma giden fotoğraflarımı paylaşmaya çalışacağım. Beni izlemeyi unutmayın ;)


Brandenburg Kapısı6 kişilik bisiklet :) denemek isterdimBu da Checkpoint Charlie' deki Amerikan askerini temsil eden kişi ;)2 comments:

  1. vuuu süper kareler. hic gitmedim berlin'e. cok heveslendim su an. iyi gezmeler :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Teşekkürler. Gezelim görelim değil mi ;)

      Delete