Tuesday, December 29, 2015

Planlayıcı İsteyennnnnnn ;)

Herkese iyi günler,
Yeni yıla girerken hepimizi bir heyecan sarar değil mi? En azından benim için öyle. Planlar yaparım. Onu yapacağım, bunu alacağım, şuraya gideceğim, her gün spor yapacağım, atlayacağım, zıplayacağım, şu filmi izleyeceğim gibi... Listelerim uzar gider :)))))) Ancak zaman kısıtlı. Hepsini yapmam için biraz düzenli olmam gerekiyor. Ajandalar da yetmeyince kendi planlayıcılarımı hazırlamaya başladım. Pinterest ilham kaynağım oldu :) Aktif olarak kullanmasam da bazen çok işime yarıyor. Eğer siz de benim gibiyseniz hazırladığım bu planlayıcılar işinize yarayabilir. Paylaşmak istedim. Not: Planlayıcıları A5 olarak hazırlamaya çalıştım. Genelde bazı ajandalar refill olduğu için onlara takabilirsiniz. A4 hazırladıklarımı ikiye kesip planlayıcıma öyle takıyorum. Arka kısımları boş kalıyor. Boş kısımları da not almak ve karalama yapmak için kullanıyorum.

İlk planlayıcı 2016 yılı için aylık planlayıcı. Tüm ayı bir arada görmemi sağlıyor. Outlook kullanarak yaptım. 


İkinci planlayıcımı ise hafta hafta hazırladım. Yine Outlook kullandım.


Günlük planlayıcılarım ise internetten aldığım iki örnek ve İngilizce. Kendime uygun birşeyler yaptığımda onları da eklerim. 
Takip Listem ise bir ay boyunca günlük düzenli yapmaya çalıştığım şeyler için. Yaptıkça kendimi mutlu hissetmek için o kalpleri boyayacağım :) Aileme bazen farkında olarak zaman harcamıyorum. Bunu önceden düşünerek kaliteli zamanlara çevirmeye çalışacağım. Miniğimizle daha zevkli zaman geçirelim di mi :)))) Düzenli spor yapmıyorum. Bir hafta iyi yapıyorum sonra savsaklıyorum. Bunu rutin hale getirmek istiyorum. Güzel sözlerle kendimi motive etmeye çalışırım bazen. Bunu düzenli hale getirmeye çalışacağım. İşle ilgili kendimi geliştirmem gerekiyor ki geleceğime yatırım yapayım. Bu da düzenli yapmak istediklerimden. Para yönetimi de takip edilmesi gereken konulardan. Çünkü ne kadar harcadığımı takip ettiğimde daha iyi para biriktiriyorum. Bloga daha çok yazı yazmak istiyorum ama başka blogları okumaktan zaman kalmıyor :)))) Kitap ve gazete okumayı da eskisi gibi düzenli hale getirsem iyi olacak. Çokmuş gibi görünse de zamanı efektif kullandığımda hepsini yapabiliyorum.  Sene sonunda ne kadarına uymuşum diye yazarım :))))


Gittikçe profesyonel işler çıkarıyorum bu arada. İlk yaptığımla aradaki farkı görseniz anlarsınız beni :))))  

 Herkese iyi ve düzenli yıllar :))))) Umarım zamanınızı size zaman ayıran, sizin için özel şeyler yapan insanlarla geçirir, her anını dolu dolu yaşar, pişmanlık duymayacağınız bir yıl geçirirsiniz.

No comments:

Post a Comment